Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Radazul

Asi 9 km od hlavního města Santa Cruz se na ostrově Tenerife nachází moderní letovisko s mnoha výškovými budovami a hotelovými komplexy Radazul. Najdeme zde přístav, kde kotví luxusní jachty zámožných majitelů. Přímo k moři vede úzké schodiště. Návštěvníkům jsou zde k dispozici obchody, nákupní centrum s moderními butiky, restaurace, bary, lékárna i lékař.

Radazul se stalo místem, které vyhledávají především milovníci potápění. Ve zdejších vodách je ukryta zajímavá fauna i flóra. Pod vodou můžete potkat velké rejnoky, chobotnice, želvy i malé platýze. Pokud se budete pod vodou pozorně dívat, spatříte i malé úhořovce nejdelší, kteří svými tělíčky připomínají vlající trávu. Nedaleko Radazulu se nachází ještě další potápěči oblíbené místo – Las Galletas. Hloubka zde dosahuje mezi 10 až 30 metry, podmořský terén je velice zajímavý a rozmanitý, skály se střídají s hlubokými rozsedlinami.

Radazul má zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními letovisky i hlavním městem, proto neváhejte a vyrazte za poznáním. Santa Cruz de Tenerife leží v jihovýchodní části ostrova u romantické zátoky. Dominantní stavbou je Dům opery, který je ozdoben 61 metrovým zavěšeným baldachýnem. Opera byla vystavěna podle návrhu architekta Santiaga Calatravy za 90 milionů dolarů a ke slavnostnímu otevření došlo v roce 2003. Další zajímavostí hlavní města je jeho nové nábřeží a museum současného umění Centro Cultural Museo Óscar Domínguez nebo botanická zahrada.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA