Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Guia de Isora

Na jihozápadě ostrova Tenerife se ve vnitrozemí rozkládá malé a velmi půvabné městečko Guía de Isora. Od pobřeží je vzdáleno asi 9 km, ale jelikož vyrostlo na svahu kopce, nabízí se z něj nádherný výhled na ostrov La Gomera. Městečko je významným administrativním a zemědělským centrem kraje i důležitou dopravní křižovatkou.

Guía de Isora společně se sousedními městečky Santiago del Teide a Adeje tvoří oblast nazývanou Comarca de Isora. V městečku Guía de Isora žije v současnosti okolo 20 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím a chovem dobytka. Pěstují se zde především mandlové stromy, rajčata a brambory. Místní svá terasovitá políčka zavlažují dešťovou vodou, filtrovanou přes skálu a podzemní bazén.

Samotné městečko si stále uchovává svůj původní ráz a tradiční kanárskou atmosféru. Kulturní a historické centrum se rozkládá v blízkosti hlavní městské dominanty a tou je kostel Nuestra Seňora de la Luz, který byl postaven v 17. století. Kompletního dokončení se však dočkal až v roce 1738. Svatostánek se může pochlubit propracovanou řezbářskou výzdobou a krásnými malbami. K vidění je zde například malba s názvem Kristova smrt (Cristo de la Dulce Muerte), Panna Marie (Nuestra Seňora de la Luz), dále také výjevy z Očistce, Zvěstování, San Jerónimo a další.

Kostel Nuestra Seňora de la Luz sousedí s malým náměstíčkem, které je lemováno spoustou kaváren lákajících k ochutnávce tohoto lahodného nápoje. Když se na chvíli zastavíte a usadíte se do stínu stromů, můžete si dokonale vychutnat úžasnou romantickou atmosféru tohoto místa. Kostel, přilehlé náměstí i několik uliček z něj vycházejících bylo prohlášeno za kulturní památky.

V centru Guía de Isora na návštěvníky čekají také restaurace nabízející typickou kuchyni, množství malých obchůdků s nejrůznějším zbožím. Nakoupíte zde jak potraviny, tak i suvenýry, z nichž nejoblíbenější jsou parfémy nebo vonné esence. Městečko tak nabízí vše, co je třeba k pohodové dovolené. Samozřejmostí je atraktivní ubytování a dobrá infrastruktura.

Nedaleko za městem se rozprostírají nádherné borové lesy, které jsou vděčným cílem procházek. Náročnější turisté se mohou vydat dále do vnitrozemí, kde na ně čeká Národní park Teide s nejvyšší horou Pico de Teide. Dalšími zajímavými cíly výletů mohou být kaňony Tágara, Erques, Niágara Canyon a Guaría. Pěší turistika je ideální pro poznání místní rozmanité flóry a fauny. Z Guía de Isora je to kousek i do chráněné přírodní rezervace Las Cañadas del Teide, která ukrývá malebné vesničky, jako je například Masca.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA