Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arico

Na jihovýchodě ostrova Tenerife se rozkládá příjemná obec Arico. Co do plochy je druhou největší obcí ostrova, je situována v nadmořské výšce 385 metrů, několik kilometrů jižně od hlavního města. Trvale zde žije kolem 5000 obyvatel, kteří se živí především zemědělstvím, rybolovem a prací v turistickém ruchu. Obec Arico se proslavila také produkcí jednoho z nejlepších sýrů na světě.

Největším lákadlem městečka je rozlehlé pobřeží s řadou pláží, zálivů a skalnatých útesů. Pro tuto oblast je typická světlá barva půdy, jelikož je tvořena starým sopečným popelem. V Aricu se zachovala tradiční kanárská architektura, která je patrná na zdejších statcích.

Pro návštěvníky je zde připraveno vše, co potřebují ke strávení pohodové dovolené u moře. Najdou zde restaurace, bary, kavárny, četné obchody, supermarket, noční podniky, diskotéky i sportovní zařízení. Arico má zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městečky a letovisky. Vedou sem kvalitní silnice.

Na své si zde přijdou milovníci horolezectví, nedaleko Arica se totiž nachází stejnojmenný kaňon. Zdejší skály jsou jakýmsi pozůstatkem mohutné sopečné činnosti a jsou ideální pro horolezecké tréninky. Najdete zde 176 jištěných horolezeckých cest. Stěny skal jsou tvořeny sopečným tufem a dosahují výšky kolem 15 – 20 metrů. Arico je obklopeno borovicovými lesy a nedotčenou divokou přírodou. Na rozsáhlých pastvinách se potuluje dobytek, políčka obdělávají místní zemědělci.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA