Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Cruz de Tenerife

V severovýchodní části ostrova Tenerife se rozkládá hlavní a největší město Santa Cruz de Tenerife, které je centrem stejnojmenné metropolitní oblasti, v níž žije okolo 400 tisíc obyvatel. Město je sídlem parlamentu, vlády a poloviny ministerstev autonomního společenství Kanárských ostrovů.

Santa Cruz de Tenerife je velmi kosmopolitní a živé město s velkým přístavem, který je jakousi křižovatkou na cestách mezi Evropou, Amerikou a Afrikou. Město bylo založeno okolo roku 1496 španělskými kolonizátory. Tehdy připadlo Tenerife Kastilskému království. Již v minulosti byl zdejší přístav velmi významný, první doky byly vystavěny v roce 1548 v místě, kde se nyní nachází pláž Anazo. Okraje města dnes sice lemují průmyslová předměstí, ale samotné centrum Santa Cruz je turisticky velmi přitažlivé. Nejstarší část se rozkládá okolo hradu San Cristóbal. O něco později byl vystavěn ještě obranný hrad a město bylo opevněno z důvodu častých pirátských nájezdů.

V Santa Cruz de Tenerife panuje velmi osobitá atmosféra, město je krásně upravené a působí čistým dojmem. Snad na každém náměstí najdete sochy významných osobností, kostely nebo nejrůznější historické budovy. Ulice jsou lemovány stromořadími a propojují jednotlivá náměstí a parky. Nejznámějším a také největším parkem je Pargue Municipal García Sanabria, který byl založen již v roce 1920. Je plný exotických stromů a rostlin, udržovaných pestrobarevných květinových záhonů a vodních fontán. Součástí parku je stálá výstava soch, ale pravidelně se zde pořádají i výstavy příležitostné.

V metropoli můžete navštívit spoustu muzeí a galerií. Vynechat byste určitě neměli prohlídku Vojenského muzea (Museo Militar Regional de Canarias), Muzea výtvarného umění, nebo Muzea přírody a lidstva (Museo de la Naturaleza y el Hombre). Skvělou ukázkou španělské moderní architektury je reprezentativní budova auditoria. Pokud rádi nakupujete, bude se vám v Santa Cruz de Tenerife líbit. Jsou zde nepřeberné možnosti nákupů a vzhledem k tomu, že celé Tenerife je „duty free“ zónou, nakoupíte zde opravdu levně. Santa Cruz tak mnozí s nadsázkou označují za největší obchodní středisko ostrova, kde je možné sehnat řadu věcí včetně elektroniky, parfémů nebo třeba oblečení za opravdu výhodné ceny.

Santa Cruz de Tenerife není tradičním turistickým letoviskem, kam by se jezdilo za skvělým koupáním a lenošením na plážích. Přímo ve městě nenajdete pláž, která by byla pro tyto radovánky vhodná. Rušný přístav se také značnou měrou podepisuje na kvalitě zdejší vody. Jestliže byste zatoužili po koupeli, můžete využít veřejného bazénu v Pargue Marítimo César Manrique, který je populárním místem odpočinku. Jeho celková rozloha 22 tisíc metrů čtverečních je opravdu úctyhodná. Park zahrnuje 3 plavecké bazény, sluneční terasy, sportoviště a nechybí ani bary a restaurace.

Pokud by vás však bazény nedokázaly uspokojit a toužili byste po mořských vlnách, musíte se vydat dále za město. Asi 7 km severně se u rybářské vesničky San Andrés rozkládá krásná 1,5 km dlouhá pláž Playa de las Teresitas, která je považovaná za jednu z nejhezčích na ostrově. Jelikož je tato pláž vyhledávaná také obyvateli hlavního města, bývá o víkendech a v době prázdnin poměrně zaplněná.

Santa Cruz de Tenerife se proslavilo také pořádáním jednoho z největších světových karnevalů. Ten se koná každoročně v únoru po dobu dvou týdnů. Oslavy se odehrávají v blízkosti přístavu, kde se sejdou lidí tančící salsu v pestrobarevných kostýmech. Oslavy pokračují průvodem alegorických vozů a zakončeny jsou volnou královny karnevalu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA