Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Garachico

Na severním pobřeží ostrova Tenerife se rozkládá malé, ale velmi atraktivní přístavní městečko Garachico. Leží na úpatí sopky Montana Negra, asi 80 kilometrů od letiště Reina Sofia a cca 60 kilometrů od hlavního města Santa Cruz. Součástí Garachica je přístav, v němž kotví turistické lodě i jachty zámožných zahraničních návštěvníků.

Garachico prozatím nebylo příliš poznamenáno turistickým ruchem, proto si zachovává svůj původní kanárský charakter. Historie sahá až daleko do 15. století, kdy bylo založeno ženevským bankéřem Cristobalem de Ponte. Město zbohatlo díky námořnímu obchodu, které vedlo se španělskou pevninou a stalo se jedním z nejvýznamnějších měst na Tenerife. Vyváželo se odtud především víno a zemědělské produkty. Po dlouhá dvě století byl přístav v Garachicu také nejdůležitějším přístavem obchodujícím s nově objeveným kontinentem – Jižní Amerikou.

V roce 1706 však město postihla katastrofa v podobě běsnící sopky Chinyero. Celé Garachico bylo tehdy zasypáno lávou a popelem a už se mu z této zkázy nikdy nepodařilo vzpamatovat. Řada historických budov byla později zrekonstruována, ale Garachico již nikdy nedosáhlo své dřívější slávy. Pozůstatky původního historického přístavu se podařilo dochovat do dnešní doby, stejně tak jako městskou bránu a pevnost Castillo de San Miguel, která sloužila k ochraně města před piráty. V současnosti v jejích prostorách naleznete muzeum představující návštěvníkům historii Garachica. Pevnost, která je tak nejstarší stavbou města, si můžete prohlédnout v parku rozkládajícím se v blízkosti dnešního centra města.

Místní lidé se rozhodli vybudovat město nové, na stejném místě, kde stávalo to původní, zničené výbuchem sopky. Hlavní přístav i většina obchodů však byla přesunuta do nedalekého Puerto de la Cruz. Místní obyvatelé se dnes živí především prací v cestovním ruchu, ale řada z nich se stále věnuje také zemědělství, zejména pěstování cukrové třtiny a banánovníků. Kolem města se rozrostly rozsáhlé plantáže. Další zajímavou stavbou je kostel Convento de San Francisco, který vyniká krásnými řezbami, kamennou mozaikovou podlahou a rozlehlým podloubím. V jeho prostorách se nachází Historické a geografické muzeum. V minulosti zdobil Garachico také kostel Iglesia de Santa Ana, z něhož se však po výbuchu sopky podařilo dochovat jen hlavní portál. Kostel prošel v roce 1995 rozsáhlou rekonstrukcí a jeho replika tak opět dominuje centru města. Impozantně působí také kostel Nuestra Señora de los Angeles.

Garachico se dnes může pochlubit rozsáhlým městským centrem, které je protkáno spletí úzkých uliček, které jsou lemovány kamennými budovami s dřevěnými okenicemi a doplněné pestrobarevnými květinami. V uličkách je ukryto množství hospůdek a restaurací lákajících k ochutnávce tradiční kuchyně. Také si nenechejte ujít návštěvu řady obchůdků nabízejících nejrůznější umělecké a řemeslné výrobky. Samozřejmě jsou zde k dispozici i minimarkety s potravinami.

Pláže v Garachico sice nepatří k těm nejkrásnějším a největším na Tenerife, přesto si je mnoho lidí oblíbilo právě pro jejich jakousi intimitu. Jsou malé a spíše kamenité, ale mají pozvolné svažování do Atlantského oceánu, přístup je tak docela dobrý. V jarním a podzimním období zde musíte počítat s většími vlnami, v tuto dobu se sem hojně sjíždějí vyznavači řady vodních sportů, jako je windsurfing, kitesurfing nebo parasailing. V létě je oblíbeným sportem také šnorchlování. Pokud patříte spíše k milovníkům suchozemských aktivit, můžete navštívit golfové hřiště Buenavista Golf, které se nachází asi 12 kilometrů od Garachica.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA