Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Miguel de Abona

Na jihu ostrova Tenerife se ve vnitrozemí ukrývá malebné městečko San Miguel de Abona, v němž žije okolo 17 tisíc obyvatel. I když leží asi 10 kilometrů od pobřeží, je místem jako stvořeným pro příjemnou dovolenou.  Pobyt zde ocení zejména milovníci přírody a turistiky.

San Miguel de Abona se rozkládá v kopcovité krajině, na svazích vrcholu Montana de Pozo, který se tyčí do výšky 1294 metrů nad mořem. Nabízí výhled do dvou impozantních roklí Barranco a Archil Orchilla. Místní obyvatelé se věnují zemědělství, především tedy pěstování ovoce a zeleniny. Samozřejmě nechybí ani vinná réva, z níž se následně vyrábí výtečné víno, které máte možnost okusit v některé z místních krčem nebo v barech.

Pro San Miguel de Abona jsou typické malé bílé domky s malovanými okenicemi a pestrobarevnými květy. Mezi nimi se klikatí úzké uličky, které stojí za to prozkoumat, ukrývají totiž řemeslné dílny, taverny a obchůdky se suvenýry. V centru města se rozprostírá náměstí, na němž stojí kostel archanděla Michala. Na obrazu neznámého malíře z 18. století si můžete prohlédnout portrét tohoto světce. Kostel ukrývá také velmi ceněný oltářní obraz Ježíše Krista. Z náměstí se nabízí krásný výhled přes celé údolí až k pobřeží.

V roce 1780 se v San Miguel de Abona narodil významný řecký námořní kapitán. Jeho rodný dům byl však poškozen požárem. Místní obyvatelé ale uspořádali sbírku, dům opravili a zřídili v něm Muzeum umění a řemesel. Jsou v něm vystavená četná keramická díla, která si zaslouží uznání. V muzeu se dozvíte také spoustu zajímavostí o bohaté historii městečka.

Největší turistickou atrakcí ve městě je středověký hrad Castillo San Miguel nabízející spoustu zajímavostí. Pravidelně se na něm konají nejrůznější akce, v podobě rytířských slavností a podobně. Setkáte se tak s lidmi v dobových kostýmech, strávíte večer ve společnosti rytířů, krále i jeho poddaných. Shlédnout můžete rytířský souboj na koních a ochutnat jídla tehdejší doby, která se konzumují výhradně rukama. Jakmile je turnaj ukončen, začíná v jednom z hradních sálů většinou taneční zábava.

San Miguel de Abona je také vhodným místem pro milovníky golfu. O zábavu golfistů se snaží postarat hned dvě atraktivní golfová hřiště a malé golfové hotely. Pokud byste toužili po koupání v moři, vydejte se autem z městečka k pobřeží - zabere vám to pouhých 15 minut. Na pláži El Médano si pak můžete užívat koupání, šnorchlování a surfingu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA