Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Orotava

Na severu ostrova Tenerife je situováno příjemné městečko La Orotava, které je zajímavé svou typickou kanárskou architekturou. Stále se zde dodržují tradice a nezapomenutelné lidové slavnosti. Navíc se město dokázalo ubránit moderní zástavbě a zachovat původní atmosféru starých časů. La Orotava leží v nadmořské výšce 400 metrů.

Nevelké historické centrum města je pod ochranou památkářů. Jeho návštěvu byste tedy rozhodně neměli vynechat. Unikátní je také umístění do příkrého svahu. Hlavním náměstím je Plaza de la Constitución, kde se poměrně často konají nejrůznější hudební slavnosti a trhy. 

Hlavní dominantou náměstí i celé La Orotavy je velký barokní kostel La Concepción. Díky němu dostalo městečko typicky španělský ráz. Všimněte si také cenných měšťanských a šlechtických domů lemujících zdejší ulice. Jsou zdobeny rodinnými erby vytesanými do kamene. Stojí zde i nádherný palác Casa de los Balcones, který je ve skutečnosti tvořen dvěma propojenými paláci ze 17. století. Jeho nepřehlédnutelným doplňkem jsou také dlouhé a zachovalé balkóny. Zájemci o historii mohou navštívit místní muzeum řemesel Museo de Artesanía Iberoamericana.

Pokud budete chtít poznat další zajímavá místa této části ostrova, vydejte se například do 10 km vzdáleného městečka Puerto de la Cruz nebo do hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Z La Orotavy je zajištěno pravidelné autobusové spojení, vašim výletům tak nic nestojí v cestě. Vyrazit můžete i do nedalekého národního parku Parque Nacional Pico del Teide nebo krásného údolí Valle de la Orotava.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA