Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Los Gigantes

Na jižním pobřeží ostrova Tenerife se nachází prázdninové letovisko Los Gigantes, které je obklopeno vysokým pohořím Teno. Pro toho poklidné městečko jsou typické stejnojmenné vysoké a strmé útesy lemující pobřeží, které jsou jedním z hlavních turistických lákadel. Skály spadají z výšky až 500 metrů kolmo do oceánu. Mají načervenalou barvu a na první pohled vypadají jaksi „poškrábaně“. Nejlepší výhled na ně se vám naskytne během lodního výletu.

Podle tradující se pověsti se pod těmito útesy nachází tajný vchod do bájné Atlantidy. Nejkrásnější podívaná se vám na útesy naskytne, když prší nebo je zataženo, což je asi jen 10 dní v roce. Dýchne tak na vás zajímavá, někdy až tajuplná atmosféra. Skály chrání letovisko před větrem. Vzniklo zde tak jedinečné mikroklima, které má za následek, že je zde vždy o nějaký ten stupeň Celsia tepleji než v jiných částech ostrova.

Nedávno mnoho obyvatel ostrova vyděsila zpráva, že se tyto velkolepé útesy rozpadají. Pokud by to byla pravda, Kanárské ostrovy by přišly o svoji chloubu, ale znamenalo by to také velká bezpečnostní rizika. Když by se skály sesunuly do vod oceánu, mohlo by dojít k ohrožení zdejší námořní dopravy, ale také lidí pozorujících velryby. Naštěstí to byla jen zbytečná poplašná zpráva, kterou vyvrátil geolog Enrique Montaner pracující pro Oceánografickou službu. Během výzkumů údajně nebyla žádná skalní eroze zaznamenána a lidé tak mohou být klidní.

Letovisko je však přitažlivé také jednou z nejkrásnějších pláží ostrova, Playa de Los Gigantes, která je tvořena černým pískem. Zde se můžete oddávat relaxaci, koupání nebo některému z vodních sportů. Pláž je široká a má pozvolný vstup do moře, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi a nepříliš zdatní plavci. Za malý poplatek si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Pláž získala prestižní ocenění Modré vlajky EU, což dokazuje čistotu pláže, vody i okolí. 

Téměř na dosah je od letoviska přístav Santiago de Tenerife, který leží u vstupu do horské oblasti nejvyšší hory Pico del Teide. Samotné městečko poskytuje turistům kvalitní zázemí, najdou zde restaurace, bary, diskotéky a další zábavní střediska. Překvapivé také je, že obchody nejsou nijak předražené, nakoupíte zde snad všechno. Od suvenýrů, potravin, oblečení až po potřeby do domácnosti. Příjemná bude také procházka po pěší přímořské zóně. Městečko Los Gigantes je poměrně klidné, asi 5 km odtud leží ještě středisko Adeje, které patří k nejnavštěvovanějším lokalitám na ostrově.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA