Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Puerto Santiago

Na západním pobřeží ostrova Tenerife se rozkládá malé městečko Puerto Santiago, které těsně sousedí s dalšími turisticky vyhledávanými obcemi Acantilado de Los Gigantes a Playa de la Arena. Ačkoliv jde o tři samostatná letoviska, jejich hranice už nejsou tak zřetelné jako v minulosti a postupně se z nich stává jednotný městský celek uváděný pod názvem Los Gigantes.

Právě západní část ostrova Tenerife, kde se Puerto Santiago nachází, je považována za oblast s nejlepšími mikroklimatickými podmínkami na celém ostrově. Původně bylo Puerto Santiago jen malou a nepříliš významnou vesničkou, která se však s přílivem turistů značně rozrostla. Dnes jde o moderní letovisko, které poskytuje návštěvníkům vše, co potřebují k prožití pohodové dovolené. Puerto Santiago se tak postupem času rozvinulo v jeden z největších turistických rezortů na západním pobřeží. V porovnání s nedalekým letoviskem Playa de las Américas se ovšem stále jedná o spíše poklidnou destinaci. Ze tří výše zmíněných letovisek si Puerto Santiago také dokázalo uchovat nejvíce ze svého původního charakteru. Jelikož je však umístěno v poměrně hornatém terénu, nehodí se příliš pro rekreaci rodin, které mají malé děti v kočárcích ani pro klienty s pohybovými obtížemi.

Přímo v Puerto Santiago se rozkládá jen menší pláž, která je sice skvěle vybavená, ale naprosto nedostačuje velkému počtu návštěvníků, kteří každoročně do letoviska zavítají. Nezbývá tak, než využít možnosti zapůjčení auta a vydat se za většími a velmi pěknými plážemi v okolí. Směrem na jih se například rozkládá Playa de la Arena, která v minulosti získala dokonce Modrou vlajku EU, která dokazuje její čistotu. Všechny pláže v okolí letoviska Puerto Santiago jsou zajímavé tím, že jsou tvořeny tmavým vulkanickým pískem. Pobřeží je lemováno také řadou malebných, ale kamenitých zátok.

Z Puerto Santiago můžete podniknout řadu zajímavých lodních výletů, například za pozorováním delfínů. Také z přístavu v Los Gigantes každý den vyplouvají výletní lodě, na nichž je možné se dostat na sousední ostrov La Gomera a obdivovat přitom tenerifské divoké útesy. Za nákupy a nočním životem se vyplatí vyrazit rovněž do Acantilado de Los Gigantes, městečka Alcalá nebo San Juan.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA