Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Taurito

Na jihozápadním pobřeží ostrova Gran Canaria, který je největším z Kanárských ostrovů, se rozkládá turistické letovisko Taurito. Leží asi 3 kilometry od příjemného městečka Puerto Mogán a 8 kilometrů od živého střediska Puerto Rico. Největším lákadlem letoviska je nádherná dlouhá pláž tvořená tmavým jemným pískem.

Taurito je klidnější letovisko, které potěší milovníky relaxace a pohody, situované daleko od veškerého ruchu velkých center. Bylo vybudováno v údolí a obklopují jej příkré svahy. Také zdejší pláž je z obou stran krytá skalami, což působí velmi romanticky. Jelikož Taurito nepatří mezi nejnavštěvovanější letoviska na ostrově, je pláž po většinu času poloprázdná. Většinu návštěvníků tvoří hosté okolních hotelů.

Pláž má pozvolný vstup do vod Atlantského oceánu, je proto vhodná pro vodní radovánky malých dětí a potěší i nepříliš zdatné plavce. Zdejší pobřežní vody jsou ideální po provozování vodních sportů, rádi sem přijíždějí hlavně milovníci windsurfingu, parasailingu a kitingu. Užívat si však můžete také jízdu na vodních lyžích, skútrech nebo nafukovacích člunech. Pláž má dostatečné vybavení, najdete na ní toalety, sprchy i převlékárny. Lehátka i slunečníky jsou na pláži za poplatek. Kousek od pláže vyrostl velký komplex bazénů s mořskou vodou a také malý akvapark, který je přístupný za poplatek.

Pokud byste chtěli poznat ještě další pláže v okolí, doporučujeme navštívit pláž karibského typu s názvem Playa Amadores. Je tvořená jemným bílým pískem a rozkládá se asi 4 kilometry od Taurita. Pokud by se vám nechtěla absolvovat pěší procházka, můžete využít služeb místní hromadné autobusové dopravy. Také do 10 kilometrů vzdáleného města Puerto Rico a nedalekého letoviska Puerto Mogán, ke kterému patří i malebný přístav, se můžete dostat pohodlně autobusem. V těchto destinacích se vám nabízí pestré možnosti nákupů, zábavy i občerstvení.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA