Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maspalomas

Maspalomas je turisty velmi vyhledávané letovisko, rozkládající se na jižní straně ostrova Gran Canaria. V současné době má více než 35.000 obyvatel. Ještě před třiceti lety zde ale bylo pouze moře, písek, pláže… A duny.

Letovisko Maspalomas je proslulé zejména díky svým písečným dunám. Není divu. Některé z nich dosahují výšky deseti metrů. Od roku 1987 je toto území vyhlášeno chráněnou přírodní oblastí.

Maspalomaské duny se rozkládají na ploše čtyř kilometrů čtverečních a místní je nazývají pouští. Jedná se totiž o území se spoustou vzácných rostlinných a živočišných druhů. Jsou také oblíbeným místem nudistů.

Mohou se také chlubit zářivě žlutým pískem, o němž se původně předpokládalo, že sem byl navát ze Sahary. Až teprve později, díky rozdrceným ulitám mořských živočichů, se prokázal jeho mořský původ.

Kromě spousty hotelů, obchodů, restaurací a barů, a možností klasického sportovního vyžití jako je golf a tenis, Maspalomas svým návštěvníkům nabízí také velký aquapark, potápění v moři, paragliding a zábavní park Holiday World. Oblíbené jsou také jízdy na velbloudech po již zmíněných písečných dunách.

Tipy na výlet:
Vegueta – historické jádro města Las Palmas,
Teror - romantické město s bazilikou Panny Marie,
Puerto de Mogán - malebný přístav s přezdívaný kanárské Benátky,
Palmitos Parque - botanická zahrada,
Sioux City - zábavná westernová vesnička.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA