Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Las Palmas

Las Palmas je hlavním a zároveň největším městem Kanárských ostrovů. Leží na severovýchodním pobřeží Gran Canarie a čítá více než 370 tisíc obyvatel, což je zhruba polovina celého ostrova.

Přestože jeho kořeny sahají až do roku 1478, městu dominuje velké množství moderních budov a obchodních středisek. Nachází se zde spousta luxusních hotelů, restaurací, barů, denních i nočních zábavních podniků. V Las Palmas to zkrátka žije ve dne i v noci. Nejlidnatějším místem, zejména v noci, je náměstí Plaza de Espaňa.

Příjemně si odpočinout a relaxovat můžete na jemných písečných plážích, kde kromě nabídky tradičních vodních sportů mají turisté možnost zaplatit si výlet lodí za pozorováním velryb. Velryby ale nejsou jedinými zvířaty, která zde zatraktivňují pobyt turistům. V Las Palmas se můžete projet i na velbloudech. Na své i zde přijdou rovněž milovníci golfu a tenisu.

Las Palmas tvoří dvě rozdílné části. První z nich je klidné, historické jádro města se spoustou architektonických památek. Středověké budovy připomínají atmosféru koloniální, andaluzské éry. Oproti tomu čilý turistický ruch panuje převážně v druhé, přístavní části města.

Vzhledem k tomu, že se zde v patnáctém století, na své první cestě do Ameriky, zastavil Kryštof Kolombus, jemu v Las Palmas věnováno i jedno ze zdejších muzeí – Museo Casa Colón. Za návštěvu určitě stojí také další místní muzea a galérie, například Museo Canario.

Město je známé také svými četnými slavnostmi, které se zde konají po celý rok (např. Zimní hudební festival nebo Mezinárodní přehlídka filmů v Las Palmas). Zároveň je ale také pověstné problémy s parkováním.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA