Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Brigida

Ve vnitrozemí severovýchodní části ostrova Gran Canaria se rozkládá městečko Santa Brígida, které bylo v minulosti prvním osídleným místem na ostrově. Může za to okolní atraktivní krajina, která je díky četnosti vodních zdrojů velmi úrodná. Lidé se zde proto mohli věnovat zemědělství i chovu dobytka, čímž si zajistili obživu.

Santa Brígida ovšem není jen městečko, ale stejný název nese celý vnitrozemní okres na ostrově Gran Canaria, ve kterém obec leží. Jde o nejmenší okres na ostrově, což mu ale nijak neubírá na jeho kráse. Nachází se zde například Národní park Bandama, který je oblíbeným cílem geologů, botaniků i archeologů. Celá oblast se vyznačuje o něco chladnějším klimatem, než panuje na pobřeží, může za to vyšší nadmořská výška. O to je zde zase mnohem pestřejší vegetace.

I když Santa Brígida není přímořským letoviskem, dokáže návštěvníkům poskytnout spoustu jiných lákadel. Turistický ruch se v obci začal rozvíjet už poměrně dávno a dnes zde proto návštěvníci najdou vše potřebné pro pohodovou dovolenou. Městečko je rozeseto na svazích kopce, v nadmořské výšce 500 metrů. Je tvořeno nízkými bílými domky, které jsou typické pro celou oblast Kanárských ostrovů. Můžete zde obdivovat elegantní vilky, které byly v minulosti postaveny bohatými britskými rodinami, které sem na ostrov emigrovaly. Také dnes právě v této provincii žije nejvíce emigrantů z Velké Británie.

Krajinu v okolí Santa Brígida charakterizují kromě stálezelených kopců také rozsáhlé vinice. Městečko leží jihozápadně od hlavního města Las Palmas a je jedno z nejdůležitějších v této oblasti. Sousedí s mnoha významnými městečky, které rozhodně stojí za návštěvu. Jde například o Telde, Vega de San Mateo nebo Valsequillo.  Díky své poloze je Santa Brígida rovněž ideálním výchozím místem k uskutečnění řady zajímavých výletů. Rádi sem přijíždějí například milovníci golfu, kteří oceňují blízkost golfového rezortu Real Club de Golf de Las Palmas. Jde o první golfové hřiště, které bylo založeno na španělském území. Zasloužili se o to Britové již v roce 1891. Dá se proto říct, že Santa Brígida lákala turisty k návštěvě již v předminulém století.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA