Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Puerto de Las Nieves

Na severozápadním pobřeží ostrova Gran Canaria, které není příliš zasaženo masovým turistickým ruchem, se rozkládá malebný rybářský přístav Puerto de las Nieves. Tato přímořská vesnička je skvělým pobytovým místem pro všechny, kdo touží po klidu, relaxaci na krásných a téměř liduprázdných plážích a typické přímořské atmosféře.

V Puerto de las Nieves se nachází několik příjemných hotelů nabízejících kvalitní ubytování i další služby. Součástí mnoha z nich jsou i wellness centra, hosté si tak po „náročném“ dni na pláži mohou dopřát lázeňské služby, jako například perličkové koupele, sauny, jacuzzi, vodní ostřiky a mnoho dalšího. K hotelům patří také kavárny a restaurace nabízející jak místní speciality v podobě darů moře, tak i mezinárodní kuchyni. 

Centrum městečka je poseto obchůdky, tavernami a restauracemi. Významnou církevní památkou je kaple Ermita de las Nieves, která ukrývá triptych znázorňující Pannu Marii s dítětem. Triptych namaloval slavný vlámský malíř Joose Van Cleve. Během konání svátku Fiesta de la Rama je kopie tohoto díla nesená dlouhým procesím až do farního kostela v sousedním Agaete. Uvnitř kaple stojí za vidění také přepychový mobiliář a modely plachetnic.

Pláže v Puerto de las Nieves nejsou nijak veliké, ale mají své kouzlo. Jsou tvořeny tmavými oblázky a často se řadí mezi nejkrásnější pláže této části ostrova Gran Canaria. Mají pozvolné svažování do moře a jsou tak vhodné i pro vodní radovánky malých dětí. Koupat se můžete ve vodách Atlantského oceánu, zdejší přístav chrání pláže před jeho mohutnými vlnami. Až do roku 2005 patřil k nepřehlédnutelným dominantám městečka Puerto de las Nieves tzv. Boží prst – el Dedo de Dios. Šlo o skalnatý čedičový útvar, který trčel z moře do výšky 30 metrů. V roce 2005 však byla část tohoto monolitu zničena hurikánem Delta.

Svou malebností každého okouzlí nedaleký rybářský přístav, po němž je Puerto de las Nieves pojmenováno. Z centra letoviska to do něj není daleko. Můžete si v něm prohlédnout kotvící výletní lodě a také luxusní jachty návštěvníků. Rovněž v něm naleznete přímořské restaurace s rybími specialitami a výtečné kavárny. Pokud byste chtěli ochutnat něco typicky kanárského, objednejte si papas arrugadas con mojo (mačkané brambory s pikantní omáčkou) nebo gofio escaldado (pokrm z pařené kukuřičné mouky). V posledních pár letech městečko investovalo do rozvoje svého přístavu a vznikla tak i asi kilometr dlouhá promenáda Paseo de los Poetas. Ta začíná přímo v centru městečka a končí u přírodních bazénů, které byly vybudovány přímo v oceánu.

Z tohoto přístavu jezdí pravidelně katamarány na sousední ostrov Tenerife, konkrétně do hlavního města Santa Cruz. Katamarány vlastní společnost Fred Olsen, která se pyšní tím, že zajišťuje nejrychlejší lodní spojení mezi ostrovy Gran Canaria a Tenerife. Plavba katamaránem zabere asi hodinu. Asi 3 km od Puerto de las Nieves se nachází živé městečko Agaete se spoustou obchodů a s možnostmi rozmanité večerní zábavy. Agaete je také skvělým výchozím místem pro túry do hor.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA