Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Caldera de Bandama

Na severovýchodě ostrova Gran Canaria se v chráněné krajinné oblasti Tafira rozkládá kráter Caldera de Bandama. Je asi kilometr široký a kolem 200 metrů hluboký. Nejvyšší bod kaldery dosahuje nadmořské výšky 569 metrů. Oblast Caldery de Bandama vyhledávají především golfisté, protože se nachází jen pár kroků od skvělého golfového hřiště. Caldera de Bandama je ideálním místem pro dovolenou s golfem.

Ke kráteru Caldera de Bandama se dá dostat po silnici vinoucí se přes kopcovitou vinařskou oblast El Monte. Krajina je zde úžasná a výhled z výšky 569 metrů nad mořem je okouzlující. Při hezkém počasí je možné si prohlédnout východní pobřeží ostrova Gran Canaria s hlavním městem Las Palmas, které je odtud vzdáleno cca 15 kilometrů. Přímo pod vámi se rozkládá 200 metrů hluboký dech beroucí kráter. Kráter obklopuje jedinečná příroda. Kdo má zájem, může se vypravit i na dno kráteru, což zabere asi půl hodiny pěší chůzí. Na dně se pak můžete seznámit s řadou endemických druhů flóry. Rostou zde mimo jiné palmy a mimózy. Zajímavý je také sopečný popel, který se zde nachází v mnoha barevných odstínech.

V těsné blízkosti okraje kráteru, založili britští kolonisté na konci 19. století osmnáctijamkové golfové hřiště. Tehdy šlo o vůbec první golfové hřiště ve Španělsku. Zdejší golfový klub Real Club de Golf de Las Palmas je tak nejstarším nejen na Kanárských ostrovech, ale v celé zemi. Původně sice sídlil v Lomo de Polvo, ale v roce 1956 byl přestěhován ke kráteru Bandama. Samotné hřiště je vkusně usazeno do zdejšího nerovného lávového terénu. Bylo vybudováno tak, aby nedošlo k narušení původního rázu krajiny a jakémukoliv poškození zdejší unikátní přírody. 

Jde o typické golfové hřiště anglického typu par 71 a jeho celková délka je 5915 metrů. Pokud nejste členy golfového klubu, můžete si na hřišti zahrát pouze v dopoledních hodinách. Hřiště je velmi dobře udržované a během týdne zde nebývá nijak rušno. Součástí golfového areálu je samozřejmě klubovna, restaurace, kavárna, miniklub, golfová akademie, driving range, putting green, šatny, golf shop, půjčovna holí i vozíků. Nechybí zde ani krámek s potravinami a občerstvením. Pokud by vám tato nabídka nestačila, můžete se vydat do blízkých vesniček Los Toscones (1km), La Atalaya (1,5 km), Monte Lentiscal (2,5 km) nebo do městečka Santa Brígida (7 km).

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA