Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Telde

Asi 18 kilometrů jižně od hlavního města Kanárských ostrovů Las Palmas de Gran Canaria, se rozkládá Telde, které je druhým největším městem na ostrově. Nabízí nejen krásné historické centrum, ale také četná kulturní a sportovní zařízení, krásné pláže a tajemné jeskyně.

Telde je nejen město na ostrově Gran Canaria, ale nazývá se tak také celý region. Samotné město je historicky velmi významné, v minulosti bylo významným a obzvláště aktivním centrem trhu na ostrově. Díky tomu se stalo důležitou křižovatkou obchodních cest. Kromě koření, ovoce, zeleniny a rukodělných výrobků se zde obchodovalo také s otroky. Právě v Telde se kdysi nacházel největší trh s otroky na Kanárských ostrovech. Otroci se využívali pro práci na plantážích s cukrovou třtinou.

V nejstarší části města s názvem San Juan se tyčí stejnojmenný kostel San Juan Bautista. Byl postaven v roce 1502 a zasvěcen sv. Janu Křtiteli. Jako stavební materiál bylo na kostel použito kamení vulkanického původu, což je patrné na nezvykle tmavém odstínu fasády. Barva kostela je tak většinou tím prvním, co vás při pohledu na něj upoutá. V historickém centru města, které se rozkládá převážně v okolí náměstí Plaza de San Juan, jsou k vidění také domy postavené ve „starokanárském“ koloniálním slohu. Tyto domy jsou typické výhradně pro oblast Teide a vyznačují se překrásným nádvořím a specifickými vyřezávanými balkony. V jednom z těchto domů sídlí dokonce zajímavé Museo León Castillo.

Telde by měl navštívit každý milovník řemeslných umění. Typickým suvenýrem, který si odtud můžete přivézt je nůž „Naife“, který je typickým starodávným kanárským výrobkem, jež se pyšní dlouholetou tradicí. V blízkosti Telde můžete navštívit oblast zvanou Cuatro Puertas, která se proslavila četnými archeologickými vykopávkami. K vidění jsou zde umělecké předměty pocházející z pre-hispánského období. V dávných dobách se v těchto místech vyskytovalo také sídlo králů původních obyvatel tohoto regionu.

Telde se může pochlubit jedněmi z nejkrásnějších pláží na Kanárských ostrovech. Pobřeží je zde lemováno nejširším pásem různých druhů pláží, některé jsou písečné, jiné oblázkové. K těm nejvyhlášenějším plážím patří La Garita, Melenara, Salinetas, Tufia a mnohé další. Všechny mají pozvolné svažování do moře, proto jsou vhodné i pro malé děti a nepříliš zdatné plavce. Vody Atlantiku jsou zde ideální pro provozování nejrůznějších vodních sportů, ve velkém se sem sjíždějí hlavně surfaři, kiteři, milovníci plachtění a jízdy na vodních lyžích.

Také vyznavači golfu si v Telde přijdou na své. Mají možnost si zahrát na několika blízkých golfových hřištích náležejících do krásných a udržovaných resortů, jako je Oasis Golf Club, El Cortijo Golf Center nebo o něco vzdálenější Real Club de Golf Las Palmas. Znaveným hráčům poskytuje ubytování například hotel s názvem Cortijo San Ignacio Golf, který má vzhled elegantní stavby z konce 18. století. Okolo hotelu se rozprostírají jezera a rozlehlé palmové háje.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA