Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Playa de Sotavento

Oblast Playa de Sotavento se rozkládá na východním pobřeží ostrova, v oblasti zvané jako Jandía. Kvůli jedinečné a nedotčené přírodě zde byla vyhlášena chráněná přírodní oblast Parque Natural de Jandía. Toto místo se stalo velkým turistickým lákadlem a každoročně počet jeho návštěvníků roste. 

Oblast je posetá množstvím menších turistických center, které vyrostly z původních rybářských vesniček a doposud odolávají masovému přílivu turistů. Vybudováno zde bylo mnoho rozlehlých hotelových komplexů s řadou stravovacích a zábavních zařízení. Vše je však vystavěno v souladu s přírodou, tak aby nebyl narušen ráz krajiny.

Pokud patříte mezi lidi, kteří mají rádi slunce, relaxaci na pláži a vodní sporty, budete z Playa de Sotavento naprosto nadšení. Pláž s písečnými dunami se táhne v délce 5 km a místy její šířka dosahuje až 150 metrů. Je vlastně součástí soustavy pláží, které společně tvoří nejdelší, třicetikilometrovou pláž v Evropě. Playa de Sotavento je považovaná za nejkrásnější pláž ostrova, koupání v Atlantiku je zde skutečným požitkem. Pláž má velmi pozvolný vstup do moře, dovádět ve vlnách tak mohou i malé děti a nezkušení plavci. Za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky, jelikož se zde ale často vyskytuje silný vítr, není slunečník zrovna dobrou volbou.

Playa de Sotavento je rájem pro surfaře, je možné se zde věnovat klasickému surfu na vlnách. Již samotné slovo Sotavento je odvozeno od neustálého foukání větru od pobřeží směrem na moře. Hojně sem přicházejí pokročilí mistři, ale také naprostí začátečníci, kteří se mohou přihlásit do některého z kurzů surfingu. Najdete zde i největší půjčovnu surfů a vše spojené s tímto vodním sportem. Vyzkoušet si můžete ještě mnoho dalších neméně zajímavých vodních sportů, jako je například parasailing, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo vodních šlapadlech.

Jelikož se u pláže nachází veliké bezplatné parkoviště, můžete se na ni vypravit autem. V jižní části pláže narazíte na neoficiální nudistickou pláž. Duny navíc chrání před větrem a poskytují dostatek soukromí. Poloostrov Jandía je celý doslova posetý nudistickými plážemi. Fuerteventura je totiž ostrovem, kde nudismus není zakázán, proto se mu můžete oddávat téměř kdekoliv a bez omezení. Jedinou nevýhodou rozlehlé pláže je absence místa, kam by se člověk mohl schovat před intenzivními slunečními paprsky.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA