Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Palma

Tento idylický ostrůvek je pověstný svou zelenou barvou, která je dána příznivými klimatickými podmínkami. Vzhledem k malému obvodu ostrova a vysokým vrcholům hor je La Palma zcela unikátní a je označován za ostrov s nejstrmějším terénem na světě. Nejvyšším bodem ostrova je Roque de los Muchachos (2 426 m n. m.), kde se nachází vyhlášená hvězdárna.

La Palma je se svou panenskou přírodou, věčně zelenými lesy a čistým vzduchem ostrovem přímo stvořeným pro pěší turistiku. Nachází se zde již velké množství kvalitně značených turistických stezek a místní samospráva neúnavně pokračuje v jejich dalším rozvoji. Díky velice strmému terénu si na ostrově užijí také cyklisté, kteří rádi testují, co vydrží. Pokud jste obdivovateli divoké přírody a krásných scenérií, jistě vás La Palme nadchne.

Lákadlem ostrova je rozhodně národní park Parque Nacional de la Caldera de Taburiente - obří kotlina, kde můžete spatřit vedle zelených kapradinových lesů i tryskající prameny přecházející v úzké říčky, které protékají roklinami po prudkých stráních. Dalším zajímavým místem je magická jeskyně Cueva Bonita, vulkanický kráter Caldera de Taburiente a sopka Tenequía (naposledy činná v roce 1971).

Dostanete-li se na toto místo, vydejte se autem prozkoumat oblast blízko kráteru. Při nahlédnutí do kráteru La Cumbrecita a Roque de los Muchachos se vám jistě bude tajit dech. A znovu si uvědomíte strašlivou sílu přírody, která tento malý zázrak vytvořila. La Palma je místo, které nejvíce láká milovníky turistiky. Máte zde širokou variaci různých stezek – od těch nejlehčích až po ty velmi náročné. Ostrov je také lákadlem pro potápěče.

Na ostrově rostou banánovníky a mnohé jiné druhy ovocných stromů, borovice a samozřejmě palmy. Nenechte se však zmást, La Palma znamená v překladu „dlaň“. Ve strmých svazích si libují mufloni, potkat byste mohli také divokého králíka. Úrodná půda přeje zemědělství, pěstuje se zde i tabák. Ostrov La Palma je pověstný vynikajícím vínem, které zraje přímo na sopečných svazích. Určitě ochutnejte toto proslulé víno a výborný místní med.

Pro ty z vás, kteří touží prožít dovolenou v naprostém klidu a uprostřed překrásné přírody ostrova La Palma, je připraveno ubytování na kanárském venkově. Tyto venkovské finky, casity nebo, chcete-li, rekreační domky jsou poměrně vzdáleny od místních turistických středisek a pláží. Proto je podmínkou vaší rezervace současně i rezervace automobilu na celou dobu pobytu s převzetím
a odevzdáním na letišti.

Tipy na výlety
Milovníkům historie doporučujeme navštívit hlavní město ostrova Santa Cruz de la Palma, kde se zastavoval už Kryštof Kolumbus při svých objevitelských výpravách. Okouzlí vás malebnými uličkami a domky se zvláštními fasádami, dřevěnými balkony a verandami. Navštívit zde můžete také námořní muzeum a za zhlédnutí stojí budova radnice a chrámu. Nedaleko hlavního města se nachází klášter Las Nieves zasvěcený patronce ostrova Virgen de las Nieves.

Routa de los Volcánes
• nejznámější turistická trasa vysoké obtížnosti (1 celý den chůze)
• vede z jihu ostrova podél horského hře ene Cumbre Vieja až ke kráteru Caldera de Taburiente

La Zarza
Najdete zde zajímavý úkaz. Říká se tomu petroglify a jsou to různé obrazce ve tvaru spirál, kruhů či postav, které jsou staré přibližně 4 000 let. Na tomto místě si užijete celkově hodně archeologie. Takže říká-li vám tento pojem něco víc, tak s výletem do těchto míst neváhejte!

Zajděte si do muzea a tam vám přiblíží život zdejších lidí v minulosti. Je to zajímavá expozice, dozvíte se poměrně hodně informací! Součástí je i video záznam.

Tazacorte
Budete-li v tomto městečku, navštivte kostel Iglesia de San Miquel Arcángel. Vydejte se do Mirador del Time (od Tazacorte 12 kilometrů). Z tohoto místa máte krásný výhled na Tazacorte, ale i na okolní hory a do nekonečných dálek oceánu – skutečně nádherné panorama.

Ruta de los Volcanes
Tento výlet potrvá přibližně 6 až 7 hodin a vlastně to není procházka, ale devatenáctiki-lometrová túra vhodná pro zdatnější chodce. Túra vede podél horského hřebene Cumbre Vieja od Refugio el Pilar (1450 m) k Fuencaliente. I když ale máte s pěší turistikou zkušenosti, neopouštějte vyznačené cesty! Je to nebezpečné. Nezapomeňte si vzít dostatek pitné vody!

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA