Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tenerife

Ostrov Tenerife patří k turisty nejoblíbenějším destinacím Kanárských ostrovů. Oblibu si získal díky příjemnému klimatu, krásným plážím a kontrastující přírodě. Tenerife je největším, ale také nejzelenějším ostrovem celého souostroví. Na své si přijdou ti, kteří rádi kombinují relaxaci na pláži s pěší turistikou, pro kterou jsou na Tenerife ideální podmínky. O Tenerife se často mluví jako o minikontintentu díky různorodé krajině. Sever ostrova je úrodný, plný banánových plantáží a rozmanité flóry, vnitrozemí je spíše hornaté a míří sem také cyklisté na horských kolech. Na jihu najdete největší a nejrušnější turistická letoviska. Celý ostrov je protkán sítí služeb pro turisty, které jsou na vysoké úrovni.

Pláží se na ostrově nachází opravdu požehnaně. Na severu najdete spíše menší s tmavým lávovým pískem. Malebná pláž lemovaná palmami je u architektonicky zajímavého koupaliště Lago Martianez.

Na Tenerifé se nemusíte pořád jen vyhřívat na pláži, co takhle zapojit do vašeho programu pěší turistiku? Že byste rádi, ale nejste zdatní turisti? Nebojte se, většina tras je na přehledných cestách. Zabloudit byste neměli. Jinak záleží zcela na vás, jakou trasu zvolíte. Náročnosti jsou různé. Některé výlety vyžadují dobrou fyzickou kondici, jindy jde o lehčí procházku, kterou zvládne téměř každý.

Nejslavnější atrakcí na celých Kanárských ostrovech se stal Loro Parque. Jedná se o botanicko – zoologickou zahradu, která se nachází v městečku Puerto de la Cruz. Obdivovat zde můžete mnoho druhů zvířat, např. tygry, šimpanze, krokodýly nebo pestrobarevné papoušky téměř z celého světa. Také se zde nachází největší výběh pro tučňáky na světě. Uvidíte také obrovská akvária plná podmořských zvířat a rostlin. Zejména děti si oblíbily vystoupení s cvičenými zvířaty. Milovníci světa rostlin jistě ocení kaktusária a vůbec veškerou zeleň, které je v tomto komplexu opravdu požehnaně.
Mnoho turistů také míří k nejstaršímu a největšímu dračinci v Icod de los Vinos. Tento strom je podle legendy starý 1000 let a vytéká z něj krev, která má léčivé účinky.

Další populární lokalitou je pláž Playa de las Américas. Tato pláž leží na jihu ostrova a je součástí největšího turistického střediska na ostrově. Na své si zde přijdou milovníci koupání, vodních radovánek, nočního života a zábavy. Mnozí turisté se odtud vydávají na výlet na další z Kanárských ostrovů, La Gomeru. Pláž byla vytvořena smícháním saharského a sopečného písku.

Za návštěvu stojí také město La Laguna, které je druhé největší na ostrově a jeho centrum je zapsáno do seznamu památek světového dědictví UNESCO.

Vrchol Pico del Teide se stal symbolem ostrova, i proto by neměl ujít vaší pozornosti. Asi 200 m pod vrchol vulkánu vás vyveze lanovka. Pokud se na výlet k Pico del Teide vypravíte, určitě nebudete litovat, je to dodnes činná sopky. Uvidíte, jak se v závislosti na nadmořské výšce mění flóra a také spatříte nezasypanou vyvřelou lávu. Kolem vrcholu, který až do jara pokrývá sněhová čepice, se rozkládá národní park Teide, který zabírá 36 % celkové plochy ostrova.

Parque Nacional de las Canadas del Teide
Máte-li příležitost, nenechte si ujít největší národní park Španělska s rozlohou 13 571 ha. Délka jeho hranic činí přibližně 75 km. Pokud se sem vypravíte, dbejte na pravidla, která se zde musí bezpodmínečně dodržovat. Choďte jen po vyznačených stezkách a v žádném případě zde netábořte. Nechcete přece, aby se vám tento výlet zbytečně prodražil! A věřte, že pokuty nejsou zrovna zanedbatelné. Chcete si část této skalnaté oblasti projít a sami si netroufáte, určitě využijte služeb horského průvodce.

Největší turistická centra jsou:
Los Cristianos, Playa de las Américas, Las Caletillas, Costa Adeje, Puerto de La Cruz.

Doporučujeme navštívit:
Národní park Caňadas del Teide, zoologické zahrady Loro Parque a Parque las Águilas, Parque de Drágo, Kanárské ostrovy v miniatuře Pueblochico,vykopávky Piramides de Güíamar, Museo de Historia de Tenerife nebo velbloudí safari a ponorku Yellow Submarine.

San Cristóbal de la Laguna

San Cristóbal de la Laguna

San Cristóbal de la Laguna leží v severní části ostrova Tenerife, který patří k vůbec nejpopulárnějším prázdninovým destinacím Evropanů. Přírodní členitost ostrova poskytuje četné možnosti nejen k mořským radovánkám a odpočinku na zdejších sopečných plážích, ale také k výletům do vnitrozemí a v neposlední řadě i k poznání místních tradic.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA