Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fuerteventura

Fuerteventura je nejdelší a druhý nejrozlehlejší (1 659 km2 včetně 467 ha přilehlého ostrova Lobos) z Kanárských ostrovů. Pobřeží ostrova je 136,13 km dlouhé. Vzdálenost, která dělí Fuerteventuru od pobřeží Afriky, je o něco menší než 100 km. Tato oblast je také sopečného původu. Ostrovu dominuje nejvyšší hora Pico de la Zarza. Najdete ji na poloostrově Jandia. Kolem se rozprostírají dalekosáhlé bílé pláže.

Ten, kdo chce vyrazit na Kanárské ostrovy, a jeho hlavním cílem je opalovat se na zlatožlutých písečných plážích, pak by si měl rozhodně vybrat ostrov Fuerteventura. Ten jeho sny o koupací dovolené splní bez zklamání, jelikož nabízí jednoznačně nejkvalitnější přírodní pláže z celého souostroví. Naprostá většina nejlepších pláží se nachází na jižním poloostrově Jandía a pak z části na severozápadním pobřeží kolem přírodního parku Dunas de Corralejo. Na své si tu přijdou také nudisti, jelikož v nudistické pláže se proměnilo velké množství pláží, i když nejsou oficiálně vedené jako nudistické. Stejně tak je Fuerteventura rájem pro vyznavače vodních sportů, zejména pak těch co milují windsurfing, jelikož zde najdou jedny z nejlepších podmínek pro tento sport. Koho přestane bavit vstřebávání slunečního záření, pak může vyrazit objevovat mnohá zajímavá místa.

Největším plážovým letoviskem na poloostrově Jandía je Morro Jable, což je vcelku pěkně postavené moderní město z původní rybářské vesnice s několika domky. Díky velkému zájmu o tuto lokalitu se stavějí nové hotely stále více na prudkých svazích s výhledem na moře. Vůči jiným letoviskům postavených narychlo, v Morro Jable narazíte na částečný řád a jednoznačně danou hlavní nákupní ulici s mnoha obchůdky a restauracemi. Morro Jable se může také pochlubit velmi pěknou pláží Playa del Matorral, která se ve své délce táhne podél pobřeží na sever několika kilometrů. Hlavní dominantou je mohutný maják, jenž ční do výšky několika desítek metrů. Souběžně s koncem letoviska na severu se Playa del Matorral mění v nudistickou pláž.

Z důvodu velikých mořských vln a silného větru na západním pobřeží Fuerteventury, přijíždí mnoho vyznavačů windsurfingu do bývalé velmi významné obce El Cotillo, která leží relativně blízko od hlavního letoviska Corralejo na severním cípu ostrova Fuerteventura. Původně byla tato obec přístavem pro rybolov a export vápna a též odtud odplouvali lodě s lidmi, kteří se rozhodli emigrovat do Ameriky. Dnes je to poklidné městečko s restauracemi nabízející ve svém jídelníčku rybí speciality. Nad hlavní písečnou pláží Playa del Castillo se pak tyčí malá strážní věž, jež chránila obec před útoky z moře.

Teploty na ostrově nejsou moc vysoké. Díky severozápadnímu a severnímu vánku se stále udržují v rozmezí 19 – 24 °C. Vegetaci ostrova dominují palmy a křoviny, z fauny zde naleznete zástupce většiny druhů ptactva Kanárských ostrovů. Na historické památky je Furteventura poněkud chudší, ale za návštěvu určitě stojí například bývalé hlavní město ostrova Betancurie, městečko La Oliva s „Casa de los Coroneles“, ve kterém sídlila vojenská správa ostrova, nebo kostel v městečku Pájara.

Ostrůvek Lobos, který je součástí ostrova, byl v dávných dobách domovem velké populace tuleňů. Jeho název vznikl z překladu „Lobos del mar“ – mořští vlci. Fuerteventura je ideálním místem k provozování všech vodních sportů, například windsurfingu, sportovního rybolovu nebo potápění. Na ostrově je víc než sto přístupných pláží s křišťálově čistou vodou a bílým pískem, který na mnoha místech tvoří písečné duny.

Hlavním městem ostrova je od roku 1860 Puerto del Rosario (přístav růží). Až do roku 1957 se město jmenovalo Puerto de Cabras (přístav koz), pak bylo přejmenováno. Tento ostrov je známý také tím, že na něm žije velmi mnoho koz, které zde odjakživa chovají místní pastevci. V obchodech vám proto nabídnou kozí sýry a v restauraci kromě čerstvých ryb i kozí pečínky podle speciálních receptů.

Největší turistická centra jsou:
Morro Jable, Corralejo, Caleta de Fuste a Costa Calma.

Doporučujeme navštívit:
zoologickou zahradu Oasis Park, Safari de Camellos, větrné mlýny Molino de Antigua a Betancuria, vodní park Baku Water Park, muzeum El Museo de la Sal nebo ponorku Sub Cat.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA