Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Las Playitas

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Fuerteventura patřícím do Kanárského souostroví se rozkládá malebná vesnička Las Playitas, která je ukázkou typické španělské ostrovní architektury. Je totiž tvořena tradičními nízkými bílými domky usazenými ve svahu nad mořem, které krásně kontrastují s okolními zahradami i modrou barvou oceánu.

Městečku Las Playitas dominuje impozantní maják El Faro de Entalada, který je také hlavní turistickou atrakcí. Původně se v těchto místech rozkládala nepříliš významná rybářská vesnice, která se však ke konci 20. století začala rozvíjet v moderní turistické letovisko. Dodnes zde ale převažuje jednoduchá nízká zástavba, o ubytování zahraničních návštěvníků se prozatím stará několik moderních hotelů s bazény. Tato turistická zóna je umístěna v oddělené části letoviska tak, aby nezasahovala do historického centra.

Las Playitas dnes patří spíše ke klidnějším turistickým destinacím na ostrově, proto zde můžete prožít ničím nerušenou a pohodovou dovolenou. Rozhodně zde nemůžete čekat rušný noční život s tanečními kluby a diskotékami, kde hraje hudba až do ranních hodin. Letovisko je tak vhodné především pro seniory, rodiny s dětmi a zamilované dvojice. Samozřejmě se zde nachází řada vyhlášených restaurací lákajících k ochutnávce rybích specialit a darů moře. Posedět můžete rovněž v barech a kavárnách a sledovat přitom západ slunce nad mořem. Za nákupy vyrazte do starého centra města, kde jsou v uličkách ukryty drobné obchůdky se suvenýry a základním zbožím.

K velkým lákadlům letoviska Las Playitas patří samozřejmě prostorná písečná pláž, která má pozvolné svažování do čistých vod Atlantiku. Je tvořena šedivým pískem, který je typický pro části ostrova s vulkanickou minulostí. Oceán je v těchto místech ideální pro provozování vodních sportů, díky povětrnostním podmínkám vede windsurfing a kitesurfing. Vyzkoušet samozřejmě můžete i jízdu na vodních lyžích, vodních skútrech či parasailing. Také pro potápění, šnorchlování a jachting jsou zde vhodné podmínky. V malém přístavu si můžete pronajmout loďku a vydat se na průzkum okolí.

Pokud byste toužili po nějakém výletu, můžete se místním autobusem vydat například do městečka Grand Tarajal, které leží asi 5 kilometrů směrem na jihozápad.  Za návštěvu stojí také již zmiňovaný maják El Faro de Entalada, který leží asi 6 kilometrů od Las Playitas a dostanete se k němu po křivolaké horské silničce. Jestliže rádi hrajete golf, jistě vás potěší nedaleké 18 jamkové golfové hřiště. Rozhodně se vyplatí půjčit si auto, díky kterému můžete prozkoumat i vzdálenější cíle na ostrově Fuerteventura. Z přírodních zajímavostí stojí za vidění třeba jeskyně Cueva del Llano nebo park Parque Natural de las Dunas.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA