Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pájara

V jižní části Fuerteventury se rozkládá malá turistická obec Pájara, která je součástí stejnojmenné zemědělské oblasti. Na okraji městečka tak najdete staré zemědělské usedlosti, které dobře kontrastují s moderními hotely na pobřeží. Centrum Pájary pak tvoří krásné vilky s překrásně vyřezávanými dřevěnými balkony, které jsou pro tuto oblast typické.

Centrum městečka působí velmi klidně a panuje v něm pohodová atmosféra. Můžete se tak procházet uličkami a poslouchat zpívající ptáky, nebo si sednout na kávu v některé z místních kaváren a ukrýt se ve stínu starých stromů.  V Pájaře najdete také několik obchůdků se suvenýry a nejrůznějším dalším zbožím. Pokud toužíte na dovolené po bujarých večírcích a tanci až do ranních hodin, asi vás v tomto ohledu Pájara zklame. Snaží si totiž udržet svou poklidnou atmosféru a vesnický ráz. Zvláštní místní atrakcí je vodní kolo situované naproti kostelu.

Pájaru a její okolí si turisté oblíbili hlavně kvůli plážím, které se v délce několika kilometrů táhnou podél pobřeží. Pláže jsou písčité a mají pozvolné svažování do vod Atlantiku. Celkem oblast Pájara zaujímá asi 150 kilometrů pobřeží a je tak ideální volbou pro sportovce i milovníky přírody. Samotné letovisko nabízí skvělé možnosti provozování vodních sportů, jako je windsurfing, kitesurfing, jízda na vodních lyžích nebo skútrech. Také potápěčům se v těchto vodách nabízí nezapomenutelné zážitky. Kdo by si chtěl zaplavat v klidné a čisté vodě, může v Pájaru navštívit některý ze sladkovodních bazénů.

Pájara je rovněž dobrým výchozím bodem pro výlety na plachetnicích a hlubinné rybolovy.  Patří totiž k nejoblíbenějším rybářským oblastem, ve vodách se prohání mečouni, tuňáci a hejna sardinek. K zajímavostem městečka patří chovná stanice velbloudů, která sousedí s botanickou a zoologickou zahradou Oasis Park. Návštěvníci mohou na hřbetech těchto zvířat absolvovat asi hodinovou vyjížďku podél skalnatého pobřeží a mezi exotickou květenou. Nedaleko městečka Pájara začíná také krásná cesta pro pěší turisty, která vede k úzké soutěsce Barranco de la Madre del Agua.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA