Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tarajalejo

Na jižním pobřeží ostrova Fuerteventura se rozkládá malé turistické letovisko Tarajalejo, které vyrostlo z původně rybářské vesničky. Mnohými je považováno za opravdový ráj, kde najdete klid a pohodu. Nedá se tak srovnat s velkými a vyhlášenými kanárskými letovisky, v nichž vládne spíše hektická a rušná atmosféra.

Tarajalejo je ideálním místem pro všechny, kdo si chtějí odpočinout od shonu a starostí běžného života. Sem nepřijíždí tisíce turistů, aby zaplnili pláže do posledního místa, tady má každý návštěvník dostatek prostoru a může si plnými doušky vychutnávat dovolenou na ostrově ve vodách Atlantského oceánu. Tarajalejo se sice díky rozvíjejícímu se turismu neustále rozrůstá, ale pravděpodobně se nikdy nestane rušným letoviskem s bujarým nočním životem. V současnosti stále nad turisty převažují místní obyvatelé. Dodnes zde tak můžete poznat tradiční život ostrovanů, který je z převážné části závislý na rybolovu.

Samotná vesnička se skládá hlavně z malých rybářských domků a její součástí je přístavní molo. Pro účely cestovního ruchu zde bylo prozatím vystavěno jen pár hotelů, které nabízí nejen komfortní ubytování, ale díky své poloze také krásné výhledy na pobřežní útesy a nekonečný oceán. Nejde ovšem o žádné obří hotelové komplexy, ty tady nenajdete. Ubytování je spíše skromnějšího charakteru a poskytují jej rodinné hotely nebo apartmány.

Tarajalejo je lemováno nádhernou pláží, která je jako jedna z mála na Fuerteventuře tvořena černošedým pískem. Tmavý vulkanický písek sem tam střídají kamínky a oblázky. Pláž je dlouhá přes 1 kilometry a asi 50 metrů široká. Oblíbili si ji nejen turisté, ale i místní obyvatelé. Každému, kdo se rozhodne na ní spočinout a vyhřívat se na slunci poskytuje dostatek prostoru. Návštěvníci tak mají možnost užívat si chvíle relaxace a pohody. Letovisko Tarajalejo je ideální pro klidnou dovolenou, ocení jej zejména senioři nebo třeba zamilované páry.

Podél pláže vede příjemná promenáda lemovaná palmami, které poskytují příjemný stín. Cestou se můžete zastavit v některém z plážových barů a dát si skleničku osvěžujícího nápoje nebo třeba něco dobrého na zahnání případného hladu. V centru letoviska pak nechybí bary a restaurace, kde můžete ochutnat některé z tradičních pokrmů. Na náměstí se každoročně v květnu konají oslavy.

Pokud by vás omrzelo polehávání na pláži, můžete si pronajmout člun a vyrazit na průzkum okolí. Pár kilometrů od Tarajaleja se nachází letovisko Costa Calma, které se může pochlubit jednou z nejkrásnějších a nejdelších pláží na Fuerteventuře. Pláž se táhne v délce cca 20 kilometrů. Pláže na ostrově nabízejí možnost provozování řady sportů, z nichž nejoblíbenější je windsurfing. Pokud byste si pronajali auto, mohli byste vyrazit za poznáním ostrovního vnitrozemí, kde je k vidění opravdu různorodá krajina. Nížiny střídají skály a kopce, úrodná krajina zase vyprahlou pustinu. Letiště je od Tarajaleja vzdáleno asi 70 kilometrů.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA