Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Gomera

Ostrov La Gomera vznikl velkým sopečným výbuchem. Poslední sopečné erupce byly zaznamenány v první fázi čtvrtohor. Kruhový ostrůvek vás okouzlí bujnou vegetací, jejíž reliéf dotvářejí četné rokle, skalní homole a skály kruhovitě se svažující do moře. Třetinu ostrova chrání zařazení do „světového dědictví“ UNESCO.

Na Gomeře převládají vavřínové porosty, které najdete hlavně v „pralese El Cedro“. Ostrov sám byl dříve mnohem větší. Erozí se zmenšil o více než polovinu na dnešních 370 km2. Je tvořen z jednoho horského masivu Alto de Garajonay, kde se nachází národní park s max. výškovou kótou 1487 m n. m.

V národním parku GARAJONAY je povrch mírný a krajina je tvořena hustým tisíciletým vavřínovým lesem, který ohraničuje obzor. Najdete zde odstíněné listy, kapradí a šumění bystřin, které volně utíkají, dokud neskončí v nádherných kaskádách. Jde o přírodní dědictví UNESCO a uvidíte tu takové výjevy, jaké už nikde jinde neuvidíte. Díky zdejšímu klimatu si prohlédnete 450 druhů rostlin a k tomu se vám ještě naskytne pohled na stejnou vegetaci, která by se před vámi rozestřela i před poslední dobou ledovou. Nad tímto parkem se neustále snáší mlžný opar, což mu propůjčuje tajemný nádech.

Na Gomeře také roste velké množství palem (asi 100 tisíc, což je nejvíce ze všech Kanárských ostrovů). Polovina z nich jsou palmy kanárské, ze kterých se vyrábí palmový med (specialita La Gomery) a druhá polovina jsou palmy africké.

Hlavní město ostrova San Sebastian byl oblíbeným přístavem Kryštofa Kolomba. Nejznámější historické vesničky, které zde najdete, jsou např. Valle Gran Rey, Chipude, Agulo, Arure. Původní obyvatelé ostrova se dorozumívali pískáním. Dodnes tak někteří komunikují. Tento „jazyk“ má dlouhou tradici a vznikl z potřeby dorozumět se na větší vzdálenost (dobrý pískač se takto domluví na 3 – 4 km). Tento jazyk se nazývá El Silbo.

Kam na výlet
Budete-li cestovat po tomto ostrově s průvodcem, určitě se zastavíte na místě Las Rosas. Toto místečko je speciálně vybavené pro turisty. Najdete zde informační středisko, i útulnou restauraci s krásnou vyhlídkou.

Máte rádi skály? Zamiřte na sever! U severního pobřeží narazíte na skalní útvar Los Órganos, tento čedičový div si získá váš obdiv.

El Cercado
Tuto vesničku proslavila šikovnost zdejších obyvatel, kteří vynikali v rukodělné výrobě, hlavně v hrnčířství. Výrobky byly zhotovovány z tmavé gomerské hlíny. Zajímavé je, že k výrobě nepoužívali hrnčířské kruhy.

Vallehermoso
„Krásné údolí“ – přeložíme-li si název „Vallehermoso“. Toto místo nás přesvědčí o tom, že na ostrově je skutečně kvalitní a úrodná půda, která dává vyniknout zemědělství. Jde o městečko, které je poměrně rušné. Představuje jakousi základnu, odkud můžete podnikat výlety do zdejší bujné přírody. Městečko je také největším producentem místního nápoje z palmové mízy „Miel de Palma“. Tmavá písečná pláž Playa de Vallehermoso patří k nejkrásnějším na ostrově.

Agulo
• nejmenší vesnička ostrova s asi 1500 obyvateli je známá jako první osídlené místo na ostrově
• při hezkém počasí se z vesničky nabízí nádherný výhled na sousední ostrov Tenerife s jeho nejvyšším vrcholem Pico del Teide (3817 m).

La Gomera - sopečný ostrov

La Gomera - sopečný ostrov

La Gomera je sopečný ostrůvek náležející do Kanárského souostroví. Třetina tohoto ostrůvku je součástí národního parku, který zde byl zřízen v roce 1981 a je zapsán na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Asi na 40 km2 se rozkládá prastarý vavřínový les, kterému se zde daří díky chladnému a vlhkému klimatu. Díky klidu a pohodě, která na ostrově panuje se stal ideálním místem pro strávení příjemné dovolené.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA