Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Playa Blanca

Původně rybářská vesnička Playa Blanca přerostla v posledních letech v oblíbené prázdninové letovisko. Přesto si však Playa Blanca zachovala svůj původní charakter. Nejznámější pláží je písečná Playa Papagayo. V minulých letech se Playa Blanca stala oblíbenou prázdninovou destinací, aniž by ztratila svůj původní charakter.Velká pláž Playa Dorada ve středu střediska je ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou. Mnoho kaváren a barů zvou k noční procházce nebo k tanci.

Na ostrově Lanzarote najdete také krásné pláže - například na jihu ostrova poblíž centra Playa Blanca lákají k návštěvě přírodní pláže Playa de Papagayo. Ve střediscích Puerto del Carmen a sousedícím Playa de los Pocillos jsou široké písečné pláže.

Slavný malíř, sochař a architekt Cesare Manrique přispěl k rozvoji ostrova Lanzarote velkou měrou. Jeho představy o turistice a ochraně životního prostředí umožnily ostrovu zachovat si přes vlivy masové turistiky svůj osobitý charakter. Architektura v souznění s přírodou – to je Manriqueova hlavní myšlenka. Typický lanzarotský styl, který je dnes k vidění v řadě vesnic, se prosadil i při stavbě prázdninových komplexů.

Cesare Manrique přispěl k přitažlivosti turistických míst: architektonicky zajímavě pojatá vyhlídka Mirador del Rio nabízí strhující pohled na sousední ostrůvek Graciosa.

Tipy na výlety

Marea Errota
Celodenní lodní výlet, ideální pro rodiny s dětmi, začíná v přístavním městečku Playa Blanca, odkud vyplouvá plachetnice Marea Errota směrem na Puerto del Carmen. Během plavby se o zábavu dětí starají samotní námořníci a zasvětí je do tajů námořnictví. Loď zakotví uprostřed moře, v blízkosti pláží Papagayo, kde je dostatek času ke koupání.

Pláže Corralejo
Dopoledne odjezd lodí z přístavu Playa Blanca směrem na ostrov Fuerteventura. Po připlutí následuje transfer z přístavu Corralejo do oblasti překrásných písečných dun. V průběhu výletu je asi 2,5 hodiny na koupání a procházky, oběd je podáván na lodi. Dále loď pokračuje k ostrovu Lobos, kde zakotví. Pro zájemce je zde za poplatek připravena řada atrakcí (vodní skútry, motorové čluny apod.).

Fuerteventura
Celodenní výlet na sousední ostrov Fuerteventura. Lodní trajekt vyplouvá z přístavu Playa Blanca. Po asi 50 minutové plavbě následuje okruh ostrovem, během kterého navštívíte kostelík v obci Pajara, prohlédnete si archeologického muzeum a muzeum sakrálního umění v bývalém hlavním městě Betancuria. Odpolední trasa výletu pokračuje do vesnice La Oliva. Zpáteční cesta do přístavu vede kolem písečných dun v Corraleju.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA