Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Guime

Malé středisko Guime se nachází ve vnitrozemí ostrova, 8 km od hlavního města Arrecife. V obci je k dispozici supermarket, obchody, restaurace a bar. Přestože má Guime pobřeží menší než okolní střediska, nachází se zde jedna z největších rezidenčních zón na Lanzarote, která je situovaná na pláži Honda. 

Jedinečnou atrakcí ostrova Lanzarote je národní park Timanfaya. Představte si měsíční krajinu, plnou kráterů, jejíž plocha je pokryta ztuhlými výrony lávy a škvárovými poli. Pouze autobusy mohou absolvovat projížďku národním parkem, kde návštěvníky stále udivuje na 50 čtverečních kilometrech země obraz nekonečného zpustošení, k němuž došlo 1. září 1730.

Vedle parku patří k nejnavštěvovanějším místům ostrova Lanzarote Jameos de Agua, jeskyně, vzdálené 250 metrů od mořského pobřeží. Ze vzniklých jeskynních prostor udělal César Manrique "jedno z nejkrásnějších míst na světě". Při výbuchu vulkánu Corona vytekla horká láva, která na povrchu vychladla, ale pod ním se sunula dál, vymlela starší čedičové podloží, nakonec odtekla, a zbytek už stojí za návštěvu! V jezeru se slanou vodou se skrývá vzácný krab albino, na hladinu dopadají sluneční paprsky kruhovitým otvorem ve stropu jeskyně a vytvářejí úžasný světelný efekt.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA