Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Puerto Calero

Na jihovýchodním pobřeží Lanzarote se rozkládá letovisko Puerto Calero, které patří mezi nejluxusnější na ostrově. Jeho součástí je přístav vybudovaný věhlasným španělským architektem Luisem Ibanézem Margalefem. V přístavu může najednou kotvit až neuvěřitelných 150 jachet.

Za jakéhosi duchovního otce projektu celého letoviska je považován stavitel José Calero, po němž bylo městečko pojmenováno. Jeho cílem a velkým snem bylo vybudovat letovisko na úrovni, které by tvořily přepychové hotelové komplexy, nádherné honosné vily s velkými bazény a rozsáhlé zahrady plné zeleně. Velký důraz byl kladen také na možnosti zábavy, která však musela být na úrovni a hodna významných hostů, kteří sem budou přijíždět. Jak je dnes patrné, Calerův sen se splnil a každý, kdo do Puerto Calero zavítá, si může vychutnávat atmosféru luxusu na každém kroku. Výhodou letoviska a celého Lanzarote je, že se sem můžete vypravit na dovolenou nejen v letní, ale také v zimní sezóně.

Letovisko má skvělou turistickou vybavenost, najdete v něm dostatek restaurací, barů, kaváren i obchodů. Milovníky nakupování jistě potěší možnost nakupovat na Lanzarote v duty free shopech, kde jsou díky oproštění od daní výrazně nižší ceny. V Puerto Calero je možné nakoupit jak suvenýry a dárky pro blízké, tak i potraviny nebo třeba značkové oblečení. Větší obchodní centra jsou situována v nedalekém Puerto del Carmen, které je rovněž centrem bujarého nočního života. V Puerto Calero je v noci poměrně klid, většina zábavy je soustředěna do hotelových komplexů, kaváren či restaurací.

Hosté si v letovisku mohou ve vyhlášených restauracích pochutnávat na místních specialitách. Stravovací zařízení jsou zde opravdu prvotřídní, jsou totiž zaměřena na tu nejnáročnější klientelu, a proto mají v nabídce ta nejvybranější jídla. Při jídle se můžete kochat výhledem na místní přístav plný jachet, na které dopadají paprsky zapadajícího slunce. Je to opravdu romantická podívaná.

Sportovní přístav v Puerto Caleto bývá každoročně dějištěm závodů plachetnic. Pokaždé se ho účastní i královská jachta. V letovisku má pak španělská královská rodina vybudovánu svou rezidenci, stejně tak jako další významné světové osobnosti, jako například řecká princezna Alexia. Z přístavu se často vyplouvá na nejrůznější výlety za poznáním ostrova. Navštívit můžete třeba Muzeum delfínů a mořských savců, které je jediné svého druhu v celém Španělsku.

Nevýhodou Puerto Calero je absence jakékoliv pláže. To ovšem neznamená, že se nemůžete věnovat koupání a vodním sportům. Těch je zde široká nabídka, stačí navštívit některý ze sportovních klubů a půjčit si potřebné vybavení. Na své si zde přijdou především příznivci plachtění, potápění a rybaření. Kdo má zájem, může se v ponorce vydat na zajímavý výlet pod mořskou hladinu, kde může sledovat nejrůznější roztodivné živočichy, aniž by se namočil. Ponorka se potopí do hloubky až 25 metrů a vy tak můžete sledovat pestrobarevný podmořský svět v celé jeho kráse. Pokud byste přeci jen toužili po opalování se a lenošení v horkém zlatém písku, museli byste se vydat do nedalekého letoviska Puerto del Carmen, které je lemováno slavnou pláží Papagayo.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA