Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mácher

Malé středisko Mácher se nachází na jihu ostrova Lanzarote, 3 km severně od Puerto del Carmen. Leží u obce Tias, na jejímž pobřežním pásu se nachází nejdůležitější turistická zóna ostrova. Mácher je centrem kultury a umění v této oblasti. Uvnitř obce Tias můžete shlédnout pozůstatky sopečné činosti.

Zástavba na tomto pobřeží vznikla z malé rybářské vesnice Puerto del Carmen. Každý týden se konají ve středisku Puerto del Carmen trhy řemeslných umění. Doporučujeme navštívit nejznámější bar na ostrově, který se nachází právě v Puerto del Carmen a kde můžete ochutnat známé Waikiki.

Tipy na výlety
Unikátní národní park Timanfya se nachází v jihozápadní části ostrova a je považován za největší přírodní pozoruhodnost ostrova. Jeho součástí jsou Ohňové hory – Montaňas del Fuego a rozsáhlá lávová pole.

Již na západním pobřeží se nachází El Golfo, jezírko s výrazně zelenou (smaragdovou) vodou, která je způsobena určitými mikroorganismy. Jezírko je zčásti obklopeno zbytkem kráteru s dobře patrnými vrstvami lávy. Hezké je i bezprostřední okolí.

Vesnice Yaiza dvakrát získala titul „Nejkrásnější vesnice Španělska“ (čisté a úpravné jsou však prakticky všechny osady na ostrově). Kostelík v obci má sloupy z lávového kamene a velmi hezký malovaný strop. Nedaleko je model ostrova s hlavními památkami. Také Yaiza byla zasypána popelem po velké erupci v 18. století, ale na rozdíl od většiny podobně postižených osad byla obec obnovena.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA