Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golf na Kanárských ostrovech - Tenerife

Ostrov věčného jara – tak bývá často označován největší a nejzelenější ze všech Kanárských ostrovů, ostrov Tenerife. Pyšní se fascinující různorodou přírodou s hlubokými lesy, exotickými písečnými plážemi, vulkanickou krajinou i úrodnými údolími s banánovými plantážemi. Mnohými je právem nazýván rájem na zemi.

Zájezdy na Tenerife najdete také na Světadílech

Tenerife by se dalo nazvat také mikrokontinentem, protože nabízí snad vše, na co si vzpomenete. Od rovinatého pobřeží, přes vysoké skalnaté útesy až po zasněžené vrcholky majestátních hor. Na Tenerife se tyčí i nejvyšší hora celého Španělska zvaná Pico de Teide, která dosahuje výšky úctyhodných 3717 metrů nad mořem. Tento mohutný vrchol dominuje celému ostrovu a neustále z něj vytéká žhavá láva. Vrchol je součástí národního parku Teide, jenž zaujímá 35% plochy ostrova a je dokonce největší v zemi. Na Pico de Teide byla v roce 1985 otevřena mezinárodní astronomická observatoř, která je jednou z velkých turistických atrakcí.


Foto: Golf Las Américas

Dovolená na Tenerife potěší každého, kdo si rád zalenoší na pláži a zároveň si pobyt zpestří nějakým poznávacím výletem nebo sportem. Ostrov má skvělé podmínky pro turistiku i cyklistiku, trasy se liší v délkách i náročnosti. Vyznavači adrenalinových sportů si také přijdou na své, věnovat se mohou paraglidingu, průzkumu jeskyní, horolezectví, parasailingu, kitingu či windsurfingu. Tenerife je však také Mekkou golfistů, na mnoha místech byla totiž vybudována kvalitní golfová hřiště. Celkem se jich zde nachází devět, což je nejvíce ze všech Kanárských ostrovů. Ale to není všechno, nejenom, že jich je nejvíc, ale patří mezi ta nejkvalitnější a nejzajímavější ve Španělsku. Tenerife je prostě golfově nejrozvinutějším ostrovem uprostřed Atlantiku.

Golfu na Tenerife přejí nejen skvělé středomořské klimatické podmínky, ale také krajinná rozmanitost. Nejbližší golfová centra s podobným podnebím se nachází v Egyptě či Dubaji, ovšem tam musíte počítat s nesrovnatelně vyššími cenami. Kromě devíti hlavních golfových hřišť situovaných na ostrově můžete vyzkoušet také zbrusu nové hřiště Tecina nacházející se na nedalekém ostrůvku La Gomera. Na něj se dostanete lodí asi po hodině plavby.


Foto: Golf Las Américas

Na Tenerife můžete vyzkoušet své golfové umění na těchto hřištích:

Real Club de Golf de Tenerife

Na severu ostrova se ve výšce cca 600 metrů nad mořem rozkládá nejstarší hřiště na Tenerife a také jedno z nejstarších v celém Španělsku – Real Club de Golf de Tenerife, které založili v roce 1932 britští obchodníci. Dodnes jsou na něm patrné typické anglické prvky, které mu vdechli návrháři Albert, Luceny, Laynez a Yanes. 18 jamkové hřiště par 72 je situováno ve zvlněném terénu, a proto musí hráči počítat s vyšší náročností hry. Celková délka hřiště je 5750 metrů. Vzhledem ke stáří hřiště jsou pro poměrně krátké jamky typické úzké fairwaye a menší greeny.

Golf de Sur

V roce 1992 bylo na pobřeží Atlantského oceánu otevřeno golfové hřiště Golf de Sur. Rozkládá se pouhých 15 kilometrů od vyhlášeného letoviska Playa de las Américas a je dílem návrháře Pepe Ganceda. Tomu se podařilo vytvořit úplnou zelenou oázu uprostřed sopečné krajiny. Hřiště je tvořeno širokými hracími plochami posetými četnými vulkanickými bunkery, obklopují jej palmy a kaktusy. Zdejší greeny obdivují hráči všech úrovní. Golf de Sur tvoří celkem tři hřiště (27 jamek) po 9 jamkách par 36. Délka jednotlivých hřišť je 2949, 2957 a 2853 metrů. Nejzajímavější je jamka číslo 3 nacházející se v blízkosti rokle Roca Blanca. Kvůli vodní ploše má zprava ustupující tendenci. Nejobtížnější je však úsek táhnoucí se v délce 5870 metrů ze severu na jih, kde je nutné hrát opravdu přesně. Hřiště Golf de Sur pravidelně hostí mezinárodní golfové turnaje jako například European LGA a LPGA.

Amarilla Golf

Jižní pobřeží Tenerife zdobí golfový klub Amarilla Golf, který byl otevřen v roce 1989 na místě původní rozlehlé banánovníkové plantáže. Autorem 18 jamkového hřiště par 72 je architekt Donald Steel, který skvěle využil rozeklaného pobřeží Atlantiku a do areálu zakomponoval i část oceánu. Jamky ve spodní části hřiště jsou tak velkou lahůdkou pro zdatné golfisty. Amarilla Golf s délkou 6077 metrů je tak skutečnou výzvou především pro profesionální hráče, ale samozřejmě uspokojí také začínající golfisty nebo golfisty na nižší úrovni. Na všechny zde čeká atraktivní a příjemná hra. Jakousi pomyslnou třešničkou na dortu je jamka číslo 5, na níž musíte překonat skalnatou rokli před greenem. Krásná je pak devítka pitch&put, která připomíná pečlivě udržovanou japonskou zahradu.

Los Palos Golf Center

V roce 1994 vzniklo v jižní části ostrova, v blízkosti městečka Arona, golfové centrum Los Palos. Má výhodnou polohu mezi atraktivními letovisky Playa de las Américas, Los Cristianos a Costa del Silencio – z každého je možné se na hřiště dostat za pouhých 5 minut. Původně se v těchto místech rozkládala banánovníková plantáž, která však později ustoupila projektu golfového hřiště. To je v délce 914 metrů zasazeno do mírně svažitého terénu a protkáno množstvím vzájemně propojených jezírek a potůčků. Toto 9 jamkové hřiště par 27 navrhnul José María Olazábal ve spolupráci se společností Integral Golf Design. Jde o menší, ale velmi příjemné hřiště, jehož jednoduchá a přehledná jamka číslo 9 je vhodná především pro rozehrání. Celkově se jedná o hřiště určené spíše začátečníkům a hráčům, kteří upřednostňují krátkou hru – zdejších devět jamek se dá bez problémů zvládnout za hodinu.

Golf Las Américas

V centru jednoho z nejznámějších tenerifských letovisek Playa de las Américas bylo v roce 1998 otevřeno skvěle udržované 18 jamkové golfové hřiště par 72. Nachází se v jižní části ostrova, v atraktivní mírně zvlněné oblasti. Díky této poloze umožňuje výhled na celé letovisko i nekonečný Atlantský oceán. Tvůrce 6039 metrů dlouhého hřiště, architekt John Jacobs, zachoval v areálu dokonce i zbytky osídlení původních obyvatel ostrova – Guančů. Tyto památky si můžete prohlédnout například u jamky číslo 2. Součástí členitého terénu je několik vodních jezírek a příkopů, které jsou vhodně usazeny do původní vulkanické krajiny.


Foto: Golf Las Américas

Golf Costa Adeje

V oblasti původních terasovitých políček byl v roce 1998 otevřen areál Golf Costa Adeje, který navrhnul architekt Pepe Gancedo. Je obklopen banánovníkovými plantážemi a tvoří jej tři golfová hřiště s celkem 27 jamkami. Dvě hřiště jsou dohromady 18 jamková par 72 s délkou 5134 metrů a třetí hřiště je 9 jamkové par 33 dlouhé 1865 metrů. Všechny tři devítky tvoří zelenou oázu uprostřed nehostinné sopečné krajiny Tenerife. V areálu najdete několik zvláštnosti, jako například klubový výtah, který přepravuje hráče i s vozíky z hlavního hřiště do jízdního pásma a do golfové školy. Zajímavá je také unikátní trojka s odpalem z asi 60 metrů vysokého útesu na green ležící hluboko v údolí. Hřiště láká jak profesionály, tak i méně zkušené hráče. V roce 2003 hostilo turnaj Canarias Spanish Open, kterého se účastnili nejlepší evropští hráči, jako Severiano Ballesteros, Sergio Garcia, Paul McGinley a mnoho dalších.

Abama Golf Club

V roce 2005 bylo v jižní části Tenerife na pobřeží Atlantiku otevřeno 18 jamkové hřiště Abama par 72, jehož autorem byl tým expertů vedený Davem Thomasem. Golfový areál je situován v oblasti zvané Guía de Isora a nabízí krásný výhled na nedaleký ostrov La Gomera. Hřiště je vybaveno spoustou bunkerů, pyšní se 22 jezírky a množstvím palem. Mnozí golfisté jej považují za jedno z nejhezčích a nejupravenějších hřišť na Tenerife, které se navíc prezentuje dokonalým servisem. U každé jamky jsou k dispozici chlazené nápoje a košíky s ovocem. Terén tohoto 6232 metrů dlouhého hřiště je dost náročný, nejnižší místo leží 78 metrů nad mořem, zatímco nejvyšší pak dosahuje 315 metrů nad hladinu moře. Takováto terénní různorodost zajišťuje neopakovatelný zážitek ze hry, který si však vzhledem k vyšší obtížnosti vychutnají spíše profesionálové a hráči s vyšším handicapem.

Buenavista Golf

Golfový klub Buenavista byl na nejzápadnějším výběžku Tenerife otevřen v roce 2003. Rozkládá se mezi přírodním parkem pohoří Teno a Atlantským oceánem. 18 jamkové hřiště s parem 72, jehož greeny leží v blízkosti strmých pobřežních útesů, navrhnul architekt Severian Ballesteros. Zdejší terén je v délce 6019 metrů dokonale využitý a vy máte pocit, jako byste míček odpalovali přímo do moře. Skvělý dojem ze hry umocňuje výhled na mořské vlny tříštící se o skály.

La Rosaleda

Golfový areál La Rosaleda byl otevřen v roce 1998 a v něm první golfové hřiště v Puerto de la Cruz. Devítijamková La Rosaleda s parem 27 je nejobtížnějším hřištěm na Kanárských ostrovech, ale zároveň také překrásnou zelenou zahradou uprostřed banánovníkové plantáže. Nabízí výhled na nejvyšší horu Španělska Pico de Teide i na Atlantský oceán. Hřiště je dlouhé 964 metrů a láká především hráče, kteří mají rádi klid a pohodu. Zdejší bunkery, jezírka a všudypřítomné stromy jsou výzvou i pro zkušené hráče. 

NÁŠ TIP: Evidujte své golfové výsledky a statistiky a vyhodnoťte si, kde máte ve své hře rezervy.  

- jap -
Foto: Golf Las Ámericas

Golf na Kanárských ostrovech - Lanzarote
Golf na Kanárských ostrovech - La Gomera
Golf na Kanárských ostrovech - Gran Canaria

Článek byl zobrazen 9 098 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA