Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pájara

V jižní části Fuerteventury se rozkládá malá turistická obec Pájara, která je součástí stejnojmenné zemědělské oblasti. Na okraji městečka tak najdete staré zemědělské usedlosti, které dobře kontrastují s moderními hotely na pobřeží. Centrum Pájary pak tvoří krásné vilky s překrásně vyřezávanými dřevěnými balkony, které jsou pro tuto oblast typické.

Centrum městečka působí velmi klidně a panuje v něm pohodová atmosféra. Můžete se tak procházet uličkami a poslouchat zpívající ptáky, nebo si sednout na kávu v některé z místních kaváren a ukrýt se ve stínu starých stromů.  V Pájaře najdete také několik obchůdků se suvenýry a nejrůznějším dalším zbožím. Pokud toužíte na dovolené po bujarých večírcích a tanci až do ranních hodin, asi vás v tomto ohledu Pájara zklame. Snaží si totiž udržet svou poklidnou atmosféru a vesnický ráz. Zvláštní místní atrakcí je vodní kolo situované naproti kostelu.

Pájaru a její okolí si turisté oblíbili hlavně kvůli plážím, které se v délce několika kilometrů táhnou podél pobřeží. Pláže jsou písčité a mají pozvolné svažování do vod Atlantiku. Celkem oblast Pájara zaujímá asi 150 kilometrů pobřeží a je tak ideální volbou pro sportovce i milovníky přírody. Samotné letovisko nabízí skvělé možnosti provozování vodních sportů, jako je windsurfing, kitesurfing, jízda na vodních lyžích nebo skútrech. Také potápěčům se v těchto vodách nabízí nezapomenutelné zážitky. Kdo by si chtěl zaplavat v klidné a čisté vodě, může v Pájaru navštívit některý ze sladkovodních bazénů.

Pájara je rovněž dobrým výchozím bodem pro výlety na plachetnicích a hlubinné rybolovy.  Patří totiž k nejoblíbenějším rybářským oblastem, ve vodách se prohání mečouni, tuňáci a hejna sardinek. K zajímavostem městečka patří chovná stanice velbloudů, která sousedí s botanickou a zoologickou zahradou Oasis Park. Návštěvníci mohou na hřbetech těchto zvířat absolvovat asi hodinovou vyjížďku podél skalnatého pobřeží a mezi exotickou květenou. Nedaleko městečka Pájara začíná také krásná cesta pro pěší turisty, která vede k úzké soutěsce Barranco de la Madre del Agua.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA