Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Valle del Golfo

Letovisko Valle del Golfo se rozprostírá v oblast zálivu de Golfo. Jeden z příjemných hotelů naleznete na západním pobřeží v zálivu El Golfo. Je umístěn ve výšce 200 metrů nad mořem. Kousek odtud se rozprostírá městečko Tigaday. Je to vhodný tip na výlet. Z terasy hotelu je krásný výhled na oceán i horský masiv, který chrání záliv El Golfo před východními větry.

Při průjezdu ostrovem narazíte na lávové potoky, úrodná pole i vinice, bujné lesy kanárských pinií (více než 100 let staré), ananasové a banánové plantáže, ale také na krajinu mohutných skal a útesů (na severním pobřeží). Ta je známá jako El Golfo a je vlastně pozůstatkem obrovského sopečného kráteru. Součástí těchto obřích útesů je vyhlídka Mirador de la Peňa, která je dílem Cesara Manriqua - je z ní úžasný výhled na okolí a svou nadmořskou výškou převyšuje všechno ostatní na ostrově.

Tipy na výlety
Sabinosa - zde si užijete poměrně hodně klidu. Je to krásné místo pro procházky přírodou. Odtud se rozevírá nádherný pohled na záliv El Golfo. Čím je zajímavé toto místo? Má léčivou vodu. Pouze de la Salud neboli studna zdraví má vodu, která se vyznačuje vysokou radioaktivitou a místní tvrdí, že dokáže léčit různé nemoci.

Valverde - je hlavní město El Hierra. Zvláštností je, že je situováno do vnitrozemí. Jde o mimořádně klidné město, které je velmi často celé zahaleno v mlze. Nejvýznačnější památku tu je Iglesia Sana María de la Concepción - kostel, který byl vystavěn roku 1767. Barokní oltář stojí za pozornost.

Zajímavost
Víte, že místo Las Puntas je zapsané v Guinessově knize rekordů? Za co si toto místo nese světové prvenství? Má nejmenší hotel na světě. Tento hotýlek byl přestavěn z přístavní budovy.
Velmi klidný ostrov El Hierro byl kdysi považován za konec světa a vedl tudy nultý poledník.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA